„Milion przygód z książką” w naszej bibliotece

Dodane 10 października 2013

„Milion przygód z książką”, to tytuł projektu, w którym uczestniczyliśmy. Była to akcja zainicjowana przez Fundację LOTTO Milion Marzeń i realizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL oraz z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, której to celem było propagowanie i upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Nasza biblioteka otrzymała od Wydawnictwa Media Rodzina 50 książek, wśród których są baśnie braci Grimm i Andersena, przygody Kota Prota, książki edukacyjne z serii „Mądra Mysz” i „Ja wiem”, cykl książek „Nazywam się….” a także książki dla chłopców i dziewczyn poruszające ważne sprawy wieku dojrzewania.

W związku z tym przygotowane zostały dwa spotkania tematyczne: o segregacji śmieci oraz o zdrowym odżywianiu, o których informowaliśmy wcześniej.

Ponadto wzięliśmy udział w konkursie na najciekawszy fotoreportaż ze spotkania przeprowadzonego w ramach tej akcji. Nasza relacja pt. „Śmieciowe mądrości” została dostrzeżona przez jury . W ramach nagrody biblioteka otrzyma projektor multimedialny ACER X112 DLP ufundowany przez Fundację LOTTO Milion Marzeń.

Fotorelację można znaleźć pod adresem:

http://youtu.be/CNN94mCzsuw

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |