SPOTKANIE Z EGZORCYSTĄ

Dodane 18 listopada 2013

W ramach trwającego Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej mieliśmy przyjemność gościć księdza egzorcystę – Pawła Zimniewicza z Sanktuarium Maryjnego w Górce Klasztornej.

Tematem spotkania były zagrożenia wiary, które czyhają na nas w życiu codziennym. Gość opowiadał o świecie niewidzialnym – świecie duchów. Przybliżył nam postaci Aniołów, wśród których znajdują się także Upadłe Anioły – symbole zła i nienawiści do Boga i ludzi. Ksiądz próbował wyjaśnić nam różnice pomiędzy opętaniem, a zniewoleniem po wcześniejszym wykluczeniu choroby psychicznej. Egzorcyzm to modlitwa, a różaniec jest najprostszą jego formą. Wspominał również o zagrożeniach, które niesie ze sobą okultyzm, gdyż wszelkie jego formy mogą zaprowadzić człowieka do zniewolenia przez siły zła. Spotkanie przeplatane było przykładami różnych egzorcyzmów oraz pytaniami od uczestników.

Na zakończenie ksiądz Paweł zachęcał do wysłuchania kazań znawców problematyki zagrożeń duchowych m. in ks. Aleksandra Posackiego, czy o. Johna Bashobora oraz zaprosił do Górki Klasztornej na nabożeństwa mszalne i spotkania indywidualne dla zainteresowanych tematem.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged |