Anna Czerwińska – Rydel – relacja ze spotkania

Dodane 26 listopada 2013

W zeszły piątek nasza biblioteka gościła Annę Czerwińską – Rydel – gdańską autorkę książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej oraz społecznej.

Pani Ania jest również pomysłodawczynią i twórcą serii biograficznych powieści o wielkich Polakach. Naszą sępoleńską młodzież postanowiła zapoznać ze swoją książką „Kryształowe odkrycie. Powieść o Janie Czochralskim”, która to została nominowana do tytułu Książka Roku 2013 przyznawanego przez polską sekcję „IBBY”. Autorka zwróciła naszą uwagę na fakt, że tytułowy bohater, który na świecie uznawany jest za „ojca elektroniki”, bez którego nie byłoby komputerów, aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych czy tabletów jest w Polsce mało popularny. To właśnie zainspirowało ją do napisania tej oto książki.

Podczas spotkania pani Ania w bardzo ciekawy sposób przedstawiła biografię profesora Jana Czochralskiego, wybitnego uczonego urodzonego w Kcyni. Pisarka podkreślała, że w życiu człowieka najważniejsze jest to, aby podążać za swoją pasją nawet gdy napotka się na przeciwności losu. Podczas spotkania sępoleńska młodzież wykazała się dużą aktywnością, co mile zaskoczyło naszego gościa. Uczniowie opuścili mury biblioteki bogatsi o nową wiedzę. Postać profesora zapamiętają jako osobę, która pomimo wielu przeszkód potrafiła osiągnąć to, o czym marzyła.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , |