Książka Roku 2013

Dodane 9 grudnia 2013

Znamy już wyniki dorocznego konkursu „Książka Roku”, którego organizatorem jest już po raz 25 Polska Sekcja IBBY, dofinansowano go z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tegorocznymi laureatami nagród literackich zostały debiutująca w konkursie Malina Prześluga i jej „Ziuzia” oraz dawno nie wydawana Ewa Przybylska za powieść dla młodzieży „Most na Missisipi”.

Główne nagrody graficzne otrzymały Marta Ignerska (po raz kolejny) za ilustracje i projekt graficzny książki „Prawdziwa bajka” z tekstem Mikołaja Łozińskiego oraz Joanna Concejo za ilustracje do książki „Książę w cukierni” z tekstem Marka Bieńczyka.

Nagrodę za upowszechnianie czytelnictwa otrzymała Marta Lipczyńska – Gil za stworzenie i prowadzenie Kwartalnika o Książkach dla Dzieci RYMS i wortalu o tej samej nazwie.

Tyle wieści z komunikatu Polskiej Sekcji IBBY, my zaś zachęcamy do korzystania z biblioteki, gdzie nagrodzone książki czekają na czytelników. Może warto, wybierając książki na gwiazdkowe prezenty pod choinkę, skorzystać z powyższej informacji i oceny jurorów.

 

 

Podziel się z innymi: