W zaczarowanym świecie opery

30 stycznia 2014 roku nasza biblioteka po raz kolejny rozbrzmiała dźwiękami muzyki. To niecodzienne spotkanie przygotował pan Leszek Szumigaj – miłośnik opery. Tym razem spotkanie z cyklu „Muzyczne fascynacje” przebiegło w radosnej konwencji karnawału.

Opera przez wielu postrzegana jest jako coś co już minęło, czym interesują się pasjonaci i jej miłośnicy. Tymczasem opera jest ciągle żywa, wypełnia różne przestrzenie, wchodzi do galerii handlowych, supermarketów, kawiarni, lotnisk, hoteli, a nawet więzień. Wszędzie gdzie się pojawi budzi zainteresowanie, dowartościowuje te miejsca, stając się przestrzenią piękna i wysokiej kultury. Spotkanie utwierdziło nas w przekonaniu, że tak jest rzeczywiście… Opera może zagościć także w progach biblioteki i bardzo dobrze się tu czuć.