Tydzień z Internetem już za nami!

Dodane 31 marca 2014

Już od kilku lat nasza biblioteka bierze udział w ogólnoeuropejskiej akcji „Tydzień z Internetem”. Akcja ta wspierana jest przez Neelie Kroes, Wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej i Komisarz Unii ds. Agendy Cyfrowej.

W tym roku młodsze grupy wzięły udział w spotkaniu pt. „Co ze mnie wyrośnie”, gdzie za pomocą quizów, zabaw ruchowych oraz kalamburów przybliżone zostały im sylwetki przedstawicieli poszczególnych zawodów. Grupy gimnazjalne natomiast uczestniczyły z zajęciach „Zagrajmy w przyszłość”, podczas których podjęto tematykę zawodów, na które w dzisiejszych czasach panuje największe zapotrzebowanie. Uczniowie ocenili swoje mocne strony, a także wzięli udział w mini-konkursie, w ramach którego dopasowywali zestawy umiejętności do potencjalnych zawodów.

Dorośli wzięli udział w zajęciach pn. „Pole do popisu”. Obejrzeli oni transmisję online, w której specjaliści od nauczania korzystania z Internetu omówili tematy bezpieczeństwa w Internecie, podstawy obsługi komputera, wyszukiwania różnych informacji i poprowadzili warsztat z podstaw korzystania z Internetu.

Mamy nadzieję, że tematyka tegorocznych zajęć w ramach kampanii zainspiruje młodzież do osiągania jak najlepszych wyników w nauce (co w przyszłości zaowocuje znalezieniem wymarzonej pracy), a dorosłych zachęci do częstszego korzystania z Internetu.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , |