Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera.

Dodane 2 kwietnia 2014

27 marca br. sępoleńska młodzież – III klasa gimnazjum i III klasa liceum ogólnokształcącego – miała możliwość spotkania z młodym przedsiębiorcą Karolem Olczakiem. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera.” Celem przedsięwzięcia jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej.

Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Spotkanie z Panem Karolem było bardzo inspirujące dla młodych słuchaczy. Nasz gość mimo bardzo młodego wieku bardzo dużo już w życiu osiągnął. Pierwsze pieniądze zarabiał już w szkole podstawowej. Jeździł z ojcem na warszawską giełdę, gdzie kupował sprzęt elektroniczny, który potem z konta internetowego swojego brata wystawiał na Allegro i tak pomnażał swoje pieniądze. Dało mu to możliwość usamodzielnienia się, gdyż do szkoły średniej wyjechał do Wrocławia, gdzie utrzymywał się sam. Tam również rozpoczął studia na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Brał udział w programach stypendialnych i wyjeżdżał do Moskwy, wakacyjnie dorabiał w USA. W chwili obecnej prowadzi własną działalność gospodarczą – firmę internetową.

Rozmawiając z młodymi ludźmi cały czas podkreślał, jak ważne w tym wszystkim było zdobycie wykształcenia, gdyż to procentuje w przyszłości.

Pan Karol przeprowadził warsztaty, które polegały na ukierunkowaniu zainteresowań i predyspozycji naszych słuchaczy, by w przyszłości zajmowali się tym, co się lubią i co ich interesuje.

Uczestnicy spotkania bardzo pozytywnie odebrali zorganizowane spotkanie, jak i osobę młodego profesjonalisty.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , |