Dyskusyjny Klub Książki na tropie…

Dodane 7 kwietnia 2014

W marcu 2014 r. Dyskusyjny Klub Książki działający przy Bibliotece Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim „śledził” losy bohatera powieści Jana Grzegorczyka „Puszczyk”.

Książka opisuje wycinek z życia Stanisława Madeja – mężczyzny w średnim wieku, który porzucił miasto i przeprowadził się do małej, spokojnej miejscowości, gdzie zamierzał wieść równie spokojne życie. Jego pasją było pisanie oraz, od niedawna, rozwiązywanie zagadek kryminalnych… Próbując rozwikłać zagadkę śmierci znajomego księdza, stanął wobec pytań dotyczących własnego życia…

Nasi klubowicze stwierdzili, iż ta znakomita intryga kryminalna, przeplatająca się z wątkiem miłosnym, ubarwiona legendami i pełnymi humoru scenkami z polskiej wsi, jest pretekstem do zajrzenia w głąb ludzkiej duszy. W książce tej odnaleźli wszystko, czego oczekują od dobrej lektury. Ciekawą fabułę, świetne postaci. Zręczne połączenie kilku gatunków, mnóstwo ciekawych wątków, a także powplatane fascynujące legendy, baśnie o okolicach Puszczy Noteckiej. Uznali, że „Puszczyk” to opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć na nowo i pokonać samego siebie.

Książkę tę polecają każdemu, kto ceni dobre, realistycznie zarysowane opowieści i nie potrzebuje w nich upiększeń i szczęśliwego zakończenia. Czyli każdemu, kto lubi czytać o prawdziwym życiu.

W przyszłym miesiącu omawiać będziemy książkę „Błędne siostry” Renaty Górskiej.

Miło nam poinformować, że sępoleńscy miłośnicy dobrej literatury przystąpili również do konkursu „Laudacja dla noblisty”, który organizuje Instytut Książki i Wydawnictwo Czarne. Celem konkursu jest napisanie laudacji dla wybranego, żyjącego pisarza, któremu autorzy pracy chcieliby przyznać Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Mamy nadzieję, że powstanie ciekawa praca. Trzymajmy kciuki!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , |