W kraju Greka Zorby

Dodane 14 kwietnia 2014

Podróżować można w różny sposób: samolotem, koleją, samochodem, autobusem, statkiem… Nasze podróże są „inne” bo wirtualne, ale niejednokrotnie tak samo ciekawe i emocjonujące.

W czwartkowe popołudnie, 3 kwietnia 2014 r., Klub Podróżnika działający przy sępoleńskiej bibliotece wyruszył w taką właśnie wirtualną podróż po Grecji. Przewodnikami wycieczki byli uczniowie Technikum Hotelarskiego i Technikum Gastronomicznego w Więcborku. Młodzież z ogromnym zaangażowaniem wcieliła się w tę rolę i powiodła nas do miejsca narodzin demokracji, filozofii, sportu, polityki i dramatu, krainy gajów oliwnych, kraju kontrastów. Mówi się, że Grecja to kraj słońca, błękitnego morza, białych domków i wielkiej historii. Grecja to przede wszystkim kraj wspaniałej kultury oraz obyczajów. Należy do jednych z najciekawszych turystycznie krajów na świecie. Sprawiają to liczne zabytki z okresu Grecji Starożytnej i wiążąca się z nimi bogata historia, liczne plaże oraz sąsiadujące z nimi góry.

Uczestnicy spotkania mieli okazję nie tylko poznać walory turystyczne, obyczaje i historię tego kraju lecz także posłuchać piosenek Eleni i Anny German w wykonaniu uczennic tej szkoły oraz posmakować, przygotowanych specjalnie na tę okazję, tradycyjnych słodkich wypieków i bajecznie kolorowych, o równie bajecznych smakach, drinków – oczywiście bezalkoholowych… Kuchnia grecka uważana jest za jedną z najsmaczniejszych kuchni świata, jest zdrowa i wprost zachwyca nasze podniebienia. Grecy uwielbiają jeść zwłaszcza w rodzinnym i przyjacielskim gronie. Każdy posiłek to powód do radości i świętowania.

Dzięki wielu atrakcjom przygotowanym przez uczniów, którymi wzbogacili swój program, spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a zebrani goście jeszcze bardziej mogli poczuć klimaty Grecji.

Uczniom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie i wspaniałą „podróż”. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz wspólnie wyruszymy na podobną wyprawę.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged |