Ósma Wierszykarnia już za nami!

Dodane 21 maja 2014

W zeszły czwartek (15.05.2014 r.) w sępoleńskiej bibliotece 37 uczestników, wspieranych przez swoich rodziców i wychowawców, stanęło do konkursu recytatorskiego pt. „Co kotek miał i inne wesołe wierszyki dla najmłodszych”.

Na sali zobaczyć można było małych przebierańców, którzy w ten sposób chcieli oddać charakter recytowanego przez siebie wierszyka. Była tu kaczka dziwaczka, hipopotam, Zosia Samosia oraz biedronka.

Jak co roku poziom konkursu był niesamowicie wysoki. Jury w składzie Marek Tymecki, Maria Kryger oraz Maria Milachowska prowadzili długie i burzliwe narady. Ostatecznie I miejsce przyznano Julii Rygielskiej, II miejsce zajęły ex aequo Kinga Siedlecka i Julia Dargiewicz, a III miejsce ex aequo Oliwia Harasiuk oraz Bartłomiej Bór.

Jury wyróżniło także 8 przedszkolaków: Martę Lüdtke, Zuzannę Krukowską, Monikę Śpicę, Zuzannę Płotkę, Amelię Gładych, Paulinę Borkowską, Alicję Leonhard oraz Helenę Patynę. W tym roku przyznano także nagrodę specjalną jury. Otrzymała ją Nikola Staszewska, która podczas konkursu wyrecytowała wierszyk napisany przez swoją babcię. Potwierdziło się więc, że tegoroczne hasło CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA po raz kolejny okazało się prawdziwe.

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom oraz ich rodzicom i wychowawcom przedszkolnym za udział w konkursie, dobrą zabawę i cudowną atmosferę. Do udziału w kolejnej WIERSZYKARNI zapraszamy już za rok!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , |