Poezja lekarstwem na codzienność

Dodane 23 maja 2014

W środę, 16 maja 2014 r. biblioteka stała się miejscem natchnionym poezją… Tego dnia odbyło się spotkanie z Panem Krzysztofem Wierzchuckim, który wydał swój debiutancki tomik wierszy zatytułowany „Zapytaj siebie…”. Wydawcą tomiku jest Drukarnia DANIEL. Tomik ten powstał po długoletnich namowach pana Leszka Skazy, który jest redaktorem, recenzentem i współtwórcą szaty graficznej. Zawiera 62 wiersze napisane przez autora w latach 2005-2012. Autorem zdjęć zawartych na okładce jest Daniel Wierzchucki, który zajął się też składem graficznym. Grafikę stworzył Ryszard Wilczek i Paweł Łopuszyński.

Spotkanie poprowadziły wnuki autora – Zuzia i Krystian, którzy wcielając się w rolę konferansjerów, przedstawili sylwetkę swego dziadka, opowiadając również o jego twórczości.

Krzysztof Wierzchucki jest mieszkańcem Sępólna Krajeńskiego. W wielu swoich utworach stawia często ważne społecznie pytania dotyczące przyszłości człowieka, piętnuje wszechpanujący dziś egoizm, cynizm, brak zasad w stosunkach międzyludzkich oraz rabunkową gospodarkę względem natury, co może, jego zdaniem, mieć poważne i bardzo negatywne konsekwencje dla przyszłych pokoleń. A jak sam mówi – poezja jest dla niego lekarstwem na codzienność.

Zebrani mieli okazję wysłuchać recytacji wierszy w wykonaniu wnuczek – Michaliny i Rozalki oraz samego autora. Całość uświetnił występ muzyczny Zuzi, laureatki konkursu piosenki angielskiej, która zaśpiewała przepiękna piosenkę „Ludzie pomóżcie ludziom”.

Na spotkanie przybyli również autorzy kilku innych tomików wierszy, była zatem okazja do dyskusji o poezji i wymiany własnych doświadczeń. Wszyscy uczestnicy wieczoru zostali mile zaskoczeni… otrzymali w podarunku, jeszcze ciepły, prosto z drukarni, tomik wierszy.

Wiersze Pana Krzysztofa Wierzchuckiego są do nabycia w księgarni biblioteki w Sępólnie Kraj. Serdecznie zapraszamy!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , |