Czytanie łączy pokolenia

Dodane 26 maja 2014

Do Sępólna Krajeńskiego zawitała wiosna… więc czas to wykorzystać!

Kto myśli, że zajęcia z książką odbywają się tylko w murach biblioteki jest w błędzie, gdyż sępoleńscy bibliotekarze wraz z grupą teatralną „BALBINA”, działającą przy naszej bibliotece, w pogodne dni preferują czytanie na trawie.

Przebrani, uzbrojeni w szerokie uśmiechy i wiele energii, w piątek, 23 maja spacerowali od przedszkola do przedszkola z przygotowanymi dla najmłodszych piosenkami i najpiękniejszymi bajkami Doroty Gellner, Jana Brzechwy, Agnieszki Frączek i innych polskich autorów. Młodzi słuchacze żywo odebrali występy swoich, trochę starszych kolegów i koleżanek. Już podczas piosenki finałowej „Wszystkie dzieci nasze są”, mało kto mógł usiedzieć na miejscu.

Największym wyzwaniem okazała się najmłodsza grupa odbiorców – maluszki ze żłobka i klubu dziecięcego. Jednak odwiedziny smoka i kaczki dziwaczki wzbudziły u nich spore zainteresowanie.

W efekcie końcowym bajki czytane były dla blisko 300 dzieci. W tym miejscu brawa należą się niezastąpionym w tej akcji uczniom z Zespołu Szkół nr 1 oraz Zespołu Szkół nr 3: Monice Zakrzewskiej, Weronice Kabat, Antoninie Scheffler, Julii Rogowskiej, Matyldzie Rudnik, Laurze Dobek, Klaudii Sokulskiej oraz Oskarowi Mazalonowi, którzy udowodnili, że czytanie naprawdę łączy pokolenia!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , |