U nas w bibliotece – 12 czerwca 2014 r. od godz. 10:00 – Eliza Piotrowska

Dodane 9 czerwca 2014

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat wraz z nauczycielami i rodzicami do sępoleńskiej biblioteki na niezwykłe spotkanie z piękną, młodą, utalentowaną , mądrą i dobrą pisarką dla najmłodszych.

Eliza Piotrowska – autorka i ilustratorka kilkunastu książek dla dzieci, tłumacz języka włoskiego, krytyk sztuki. W latach 90-tych związana ze środowiskiem młodych poetów zrzeszonych wokół Danuty Wawiłow. Absolwentka wydziału historii sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Università La Sapienza w Rzymie. Pracownik Muzeum Narodowego w Poznaniu, współzałożycielka Muzealnej Akademii Dziecięcej.

Przepiękne i cudnie ilustrowane są jej książki o najważniejszych w życiu sprawach. Jest autorką serii książeczek „Święci uśmiechnięci” (najnowsza o Janie Pawle II), serii o zwariowanej cioci Jadzi, kilkunastu książek o wielkich Polakach, czy przewodnikach dla najmłodszych po Rzymie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu.

Współpracuje z czasopismami dla dzieci. Autorka polskich i włoskich tekstów krytycznych z dziedziny literatury dla dzieci oraz historii sztuki dawnej i współczesnej. Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich oraz inicjatyw edukacyjnych. Ostatnie osiem lat spędziła w Rzymie, obecnie mieszka w Brazylii.

Podziel się z innymi: