Wybrano MISTRZÓW PIĘKNEGO CZYTANIA!

Czytać potrafi prawie każdy, ale nie każdy może być Mistrzem Pięknego Czytania!

We wtorek, 10 czerwca w naszej bibliotece odbył się gminny konkurs mający na celu wybór najlepiej czytających dzieci z klas I-III, IV – VI szkół podstawowych oraz I-III szkół gimnazjalnych.

Przed wystąpieniem w głównym konkursie musiały one przejść etap szkolny, a w niektórych szkołach nawet etap klasowy.

Ostatecznie 22 finalistów zaprezentowało się w wybranych przez siebie utworach. Najmłodsi uczestnicy wybierali przede wszystkim krótkie, radosne polskie rymowanki i wierszyki. W dwóch pozostałych grupach powodzeniem cieszyły się dzieła S. Mrożka, J.K Rowling, N. Sparksa ale także i lektury szkolne. Usłyszeć mogliśmy fragmenty takich książek jak „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Oskar i pani Róża”, „Syzyfowe prace”, „Mały Książę”, „Ten obcy”. Po burzliwych obradach jury w składzie: Maria Kryger, Małgorzata Tafelska oraz Ewa Węgrzyn wyłoniło następujących mistrzów:

w klasach I-III SP – Zuzannę Olszewską, która zachwyciła swoją interpretacją Zezi i Gilera,

w klasach IV- VI SP – Amelię Lorbiecką, która zabrała nas w świat Pierścienia i Róży,

w klasach I-III Gimnazjum – Natalię Wojtanię, która pokazała, że czytanie to nie syzyfowa praca.

Konkurencja w każdej z trzech grup była bardzo duża, gdyż wszyscy potencjalni mistrzowie podeszli do sprawy z wielkim zaangażowaniem. Mamy nadzieję, że już za rok spotkamy się na II edycji konkursu.