„Spotkanie bajek” na molo

Dodane 20 sierpnia 2014

W poniedziałek, 11 sierpnia, sępoleńska biblioteka przy współpracy z Fundacją „Grupa T” z Torunia zorganizowała dla najmłodszych czytelników „Spotkanie bajek” w ramach Dni Sępólna.

Podczas wspólnej zabawy z przesympatycznym skrzatem dzieci miały okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu najpiękniejszych baśni z czterech stron świata, wziąć udział w bajkowych quizach, przemienić się w postać z bajki przez malowanie twarzy, zatańczyć zumbę czy też spróbować swoich sił w konkurencjach sportowych. Jednak na molo nie bawiły się tylko dzieci! Aby uatrakcyjnić całość imprezy do zabaw zaproszeni zostali dorośli – rodzice, opiekunowie oraz zaciekawieni spacerowicze. Największą atrakcją okazały się konkurencje międzypokoleniowe, szczególnie w przypadku gdy wygrana była po stronie dzieci. Na pożegnanie odbył się pokaz dużych baniek mydlanych.

Oprócz wspólnych zabaw przygotowaliśmy specjalny punkt, w którym można było zapisać dziecko do biblioteki. Zorganizowaliśmy także wystawę zdjęć, które powstawały przez dwa tygodnie w ramach wakacyjnego projektu pt. „Krajna, jakiej nie znamy” współfinansowanego ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas w krainie bajek zostanie na długo w pamięci małych oraz dużych czytelników i zachęcą dzieci do odwiedzania sępoleńskiej książnicy!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , |