Dotacja Biblioteki Narodowej na zakup nowości wydawniczych

Dodane 15 września 2014

Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim w b.r. otrzymała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych w ramach dwóch Programów Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”:

Priorytetu 1: „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” w roku 2014. Jest to projekt w którym sępoleńska biblioteka uczestniczy od wielu lat. W tym roku kwota dofinansowania wynosi 10189,00 zł. z czego 1/3 kwoty tj. 3396,00 zł. dotacji zostanie przeznaczona na zakup nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży.

Priorytet 2: „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych (szkół stopnia podstawowego i gimnazjów)” . Program ten jest nowym elementem polityki bibliotecznej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020 w zakresie wzmocnienia potencjału bibliotek publicznych i szkolnych. Jego założeniem jest wypracowanie partnerstwa i modelu współpracy bibliotek publicznych i szkolnych w celu zwiększenia poziomu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz poprawy jakości obsługi czytelniczej tych grup. Partnerami sępoleńskiej biblioteki są szkoły: Zespół Szkół nr 1 i Zespół Szkół nr 3 w Sępólnie Krajeńskim, Zespół Szkół w Wałdowie i Zespół Szkół w Lutowie oraz Szkoła Podstawowa w Wiśniewie. Na etapie przygotowywania wniosku biblioteki szkolne przygotowały listę najpotrzebniejszych lektur i nowości książkowych, które zostaną zakupione, a następnie przekazane w depozyt poszczególnym szkołom. Ważnym elementem w trakcie realizacji projektu będą wspólne działania naszej biblioteki i szkół partnerskich związane z popularyzacją czytelnictwa. Otrzymana kwota dofinansowania wynosi 7650,00 zł.

 

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged |