Prof. Leszek Balcerowicz w Sępólnie Kraj. – relacja i galeria zdjęć ze spotkania

Dodane 6 października 2014

1 października 2014 r. w Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie Krajeńskim odbyło się spotkanie z byłym wicepremierem, ministrem finansów i prezesem NBP profesorem Leszkiem Balcerowiczem.

Leszek Balcerowicz przyjechał do Sępólna Krajeńskiego w ramach nagrody zdobytej przez sępoleńską bibliotekę za przygotowanie najciekawszej relacji z debat oksfordzkich, przeprowadzonych w ramach akcji ”Wolność: czujesz to?” realizowanej wspólnie przez wydawnictwo Zysk i S-ka, Fundację Forum Obywatelskiego Rozwoju i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Godzinne spotkanie z profesorem Balcerowiczem podzielone zostało na dwie części.

W pierwszej gość wygłosił wykład pn.: „Odkrywając wolność”, w którym odniósł się do wolności i demokracji w okresie 25-lecia transformacji w Polsce. Z kolei druga część okazała się burzliwą dyskusją z uczestnikami spotkania, których nie brakowało na środowym spotkaniu.

Podczas spotkania można było nabyć publikację wraz z autografem : „Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów”, do której prof. Leszek Balcerowicz dokonał wyboru tekstów i napisał wstęp. Większość zawartych w niej dzieł klasyków myśli wolnościowej po raz pierwszy dostępna jest w języku polskim.

Można śmiało stwierdzić, że owo spotkanie było dla zgromadzonej młodzieży lekcją wiedzy o społeczeństwie z prawdziwego zdarzenia.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , |