Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci… z dreszczykiem

Dodane 3 listopada 2014

Halloween to święto, które coraz częściej praktykowane jest w Polsce. Mimo wielu kontrowersji co roku zobaczyć można poprzebierane dzieci pukające od drzwi do drzwi oraz wiele imprez tematycznych, których motywem przewodnim są upiory i śmierć. Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom dzieci i postanowiła zorganizować – Dyskusyjny Klub Książki z dreszczykiem.

W ponury środowy wieczór (29.10.2014 r.) obyło się książkowe spotkanie zainspirowane bajką Marcina Przewoźniaka pt. „Przepraszam, czy tu straszy?”. Marcin Przewoźniak jest poetą, bajkopisarzem, którego książki od wielu lat pojawiają się w szkolnych podręcznikach.

Omawiana książka to zabawna opowieść o dwóch rodzinach: Zaświatowskich i Poświatowskich, które zmuszone są zamieszkać razem. Ci pierwsi mieszkają tam od dwustu już lat, drudzy dopiero się wprowadzają, nie mając pojęcia, że biały dworek jest nawiedzony! Śmieszne perypetie połączone z dreszczykiem emocji wywołały mnóstwo uśmiechów na twarzach klubowiczów.

Po zapoznaniu się z lekturą przeszliśmy do zachowanych w mrocznej konwencji zabaw typu: taniec z miotłą, zawijanie mumii, konkursu na najmniej strasznego duszka.

Wszystkich młodszych czytelników zachęcamy do zapoznania się z tą książką. Tak jak mówi autor: NIE BÓJ SIĘ CZYTANIA!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , |