Fotografia nie tylko dla dorosłych

Dodane 7 czerwca 2011

W minioną sobotę odbyła się III sesja fotograficzna „Bajkowego fotopleneru”. Nasi „poszukiwacze bajek” wraz z rodzicami udali się na wyprawę do Stajni Branicz koło Więcborka. Przebrani za Indian i kowbojów z Dzikiego Zachodu ruszyli na podbój… dyliżansem. Wyśmienita zabawa wręcz nie miała końca. Dzieci śmiało podchodziły do koni, a te były bardzo ufne w stosunku do nich, jakby pozowały do zdjęć.

Zdjęcia do sesji fotograficznej wykonywali Latający Animatorzy z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”: Ala i Koko, Tomek Kaczor, którzy przyjechali specjalnie na wizytę studyjną do Sępólna oraz Joanna Jeszka – fotograf, która wykonywała zdjęcia podczas trzech cykli, Sylwia Ligocka – początkujący fotograf, Młody Menedżer Kultury – Sylwia Skupiewska i jej opiekun Lucyna Welka.

Jak widać na zdjęciach fotografią zaraziły się nie tylko dzieci, które w tej dziedzinie  stawiały pierwsze kroki, ale i ich rodzice. Dzieci nabrały odwagi i śmiało pozowały do zdjęć, ustawiając również swoich rówieśników. Po atrakcyjnie spędzonym czasie, impreza przeniosła się do gospodarstwa agroturystycznego Wodny Raj w Sępólnie Krajeńskim. Podczas wspólnych zabaw integracyjnych największą radość sprawiło wszystkim ognisko i pieczenie kiełbasek.

„Bajkowy fotoplener” zakończył się w niedzielne popołudnie na Placu Przyjaźni w Sępólnie, gdzie podczas festynu zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka wszystkim uczestnikom programu rozdano pamiątkowe dyplomy.

Uczestnikom tak bardzo podobały się zajęcia w „świecie baśni”, że spotkali się po raz kolejny i ostatni, aby podsumować dotychczasową pracę. Spotkanie miało miejsce 6 czerwca b.r. w czytelni dla dzieci naszej biblioteki. Czas mile spędzony przeplatany był wspomnieniami  i mnóstwem refleksji. Na najmłodszych czekała niespodzianka – spektakl teatralny pt. „Baśń o rybaku i złotej rybce” w wykonaniu młodych aktorów teatrzyku Balbina działającego przy bibliotece. Gościem specjalnym dnia była Caroline Zielke – stażystka z Berlina, która pod okiem swojej opiekunki Lucyny Partyki odwiedza biblioteki naszego województwa poznając ich pracę i działalność. Mamy nadzieję, że goszcząc u nas odniosła miłe wrażenia, które  na długo pozostaną w jej pamięci.

Projekt „Bajkowy fotoplener – czyli akcja włącz wyobraźnię” realizowany był w ramach projektu „Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” a finansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

 

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , , , |