Spotkanie z ks. Kanonikiem Jerzym Wincentym Sobotą

Dodane 19 listopada 2014

„Każda tęsknota człowieka za pięknem

Jest tęsknotą za Bogiem.”

„Dla mnie Sępólno Krajeńskie to taki kącik piękności”, powiedział ks. Kanonik Jerzy Wincenty Sobota, na spotkaniu w bibliotece publicznej w Sępolnie Krajeńskim.

Atmosfera była niemal świąteczno – rodzinna, a sala pękała w szwach od samych znajomych i bliskich. Pieśń o Sępólnie wprowadziła wszystkich słuchaczy w stan uniesienia i zadumy, uświadamiając nam jak wiele na ziemi krajeńskiej jest tych kącików piękności danych od natury i stworzonych ludzkim wysiłkiem.

Kącik piękności – to tylko dwa słowa, a wyrażają tak wiele wspaniałych uczuć i przeżyć, jakich byliśmy świadkami tego niezapomnianego wieczoru w bibliotece sępoleńskiej, do której zawsze biegnę jak na skrzydłach, bo wiem, że taki „kącik miłości” niezawodnej.

Będzie to dla mnie niezapomniany wieczór z pięknym Człowiekiem ks. Kanonikiem, który przeniósł mnie w świat pogodnej mądrości, twórczych uniesień i radości istnienia.

Dziękuję ks. Kanoniku za piękne spotkanie.

Teresa Fidera

Sępólno Krajeńskie, 7 listopad 2014 r.

fot. Andrzej Ossowski.

Zachęcamy również do przeczytania relacji ze spotkania z ks. Jerzym Wincentym Sobotą na portalu E-Krajna:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , |