Pochwaliliśmy „Nasze Strony” w stolicy…

Dodane 7 czerwca 2011

Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, jako jedna z piętnastu bibliotek w Polsce, miała przyjemność uczestniczyć w projekcie „Twoje Strony – Mocne Strony” realizowanym  przez Projekt Społeczny 2012 (Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego) z dotacji Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Zadanie skierowane było do młodych, kreatywnych ludzi, a polegało na stworzeniu przez nich multimedialnej „wizytówki”, która będzie promowała nasz region podczas Euro 2012.

Grupa młodzieży z sępoleńskich szkół: Kasia Barabach, Paula Bukolt, Patrycja Wiśniewska, Mateusz Swakowski, Wojciech Kiełbasiński, Igor Niemyjski, Paulina Wolerman, Patryk Welka, Dominika Chylewska, Karolina Czarnecka, Julia Lamparska, Paweł Wiciński, Paulina Grzegorzewska, Alicja Niemczyk oraz Marta Lewińska, pod okiem bibliotekarek – Joanny Jelińskiej i Elżbiety Skibińskiej – stworzyła film pn. „Sępólno Krajeńskie – I’m lovin’ it”:

Nagrodą za udział w zadaniu była wycieczka do Warszawy w dniu 4 czerwca br.  Młodzi sępolanie wraz z opiekunami zaproszeni zostali na Uniwersytet Warszawski, gdzie odbyło się spotkanie wszystkich uczestników projektu TSMS oraz  prezentacja montażu  powstałych prac z piętnastu bibliotek uczestniczących w przedsięwzięciu.

Za pracę w projekcie młodzi twórcy otrzymali dyplomy, a także przygotowano dla nich wycieczkę z przewodnikiem. Program zwiedzania pt. „Warszawa dawniej i dziś dla młodzieży” prowadził przez rozmaite wątki historyczne i artystyczne, dawne i współczesne.

Uwieńczeniem pobytu w stolicy był przejazd metrem na Pole Mokotowskie, gdzie młodzież wzięła udział w  imprezie „Imieniny Polski”.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

 

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , |