Dominikana to raj czystego morza, białego piasku, błękitnego nieba i palm

Dodane 17 lutego 2015

12.02.2015 r. Klub Podróżnika działający w sępoleńskiej bibliotece gościł Szymona Orzłowskiego – podróżnika, blogera, a przede wszystkim właściciela Biura Podróży Holiday Service w Poznaniu. Tematem spotkania była Dominikana, drugie po Kubie największe państwo na Karaibach należąca do Hispanioli.

Nasz gość przebywał na Dominikanie w grudniu 2014 r. i jak mówi – okres zimowy grudzień – marzec, to najlepszy okres na podróże w ten rejon świata. W trakcie swojej wyprawy przemierzył 1.000 km, zaczynając od południa – Punta Canama, a kończąc na północy w stolicy kraju – Santa Domingo.

Na zaprezentowanych podczas spotkania zdjęciach zobaczyliśmy przepiękne dominikańskie plaże z wyrastającymi tuż nad wodą palmami, które stanowią skarb narodowy tego państwa. Oprócz tego Dominikana to również wszechobecny rum, orzechy kokosowe oraz plantacje kawy i kakao, a także najcenniejsze złoża niebieskiego bursztynu oraz gracze baseball’a. Największą metropolią Dominikany jest Santo Domingo, w którym na szczególną uwagę zasługuje Dom Kolumba, a charakterystycznym widokiem dominikańskiej ulicy są motorynki i skutery.

Na zakończenie spotkania jak zwykle uczestnicy zadali szereg pytań. Największe zainteresowanie budziła cena podróży – co jak się dowiedzieliśmy od Szymona waha się w granicy 5500 zł oraz to, jak ludność Dominikany postrzega Polaków w kontekście ostatnich wydarzeń z udziałem polskiego misjonarza.

Warto też wspomnieć, że nasz gość jest autorem bloga, w którym w ciekawy sposób opisuje ruch turystyczny: http://opalanko-bez-filtra.blogspot.com, do czytania którego serdecznie zachęcamy.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |