My się zimy nie boimy, w bibliotece się bawimy

Dodane 4 marca 2015

Właśnie zakończyliśmy dwa intensywne tygodnie ferii zimowych. Uczestnicy wzięli udział w różnorodnych zajęciach: od gier i zabaw integracyjnych, po zajęcia sportowe oraz kulinarne. Dużą radość sprawiła wszystkim bajkowa familiada, która okazała się szybkim przeglądem dziecięcych lektur.

Podczas zajęć porozmawialiśmy także o zdrowych nawykach, niebezpieczeństwach związanych ze stosowaniem używek, profilaktyce uzależnień, bezpieczeństwie w sieci, nagraliśmy własnego audiobook’a oraz poszerzyliśmy wiedzę dzieci o Japonii, Anglii i Włoszech.

W czasie ferii zapoznaliśmy się również z dwiema unikatowymi książkami w ramach akcji „Małe ważne książeczki” – „Zabawny ptaszek” oraz „Był gdzieś haj taki kraj. Była gdzieś taka wieś”. Historie te pozwoliły dzieciom wykazać się kreatywnością podczas tworzenia własnych obrazów, a także poznać zabawowe funkcje języka.

Pod koniec pierwszego i drugiego tygodnia wybraliśmy się na wycieczki do Człuchowa oraz Chojnic. Uczestnicy mieli okazję popływać na basenie, obejrzeć film w kinie, zagrać w kręgle, zwiedzić Campol oraz człuchowski zamek krzyżacki. Każdego dnia zajęcia kończyły się smacznym, ciepłym posiłkiem.

Dzięki dofinansowaniu z Ośrodka Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim uczestnicy spotkań mogli dowiedzieć się jak miło i pożytecznie spędzić czas wolny nie tylko w bibliotece. Poprzez aktywne uczestnictwo w twórczych zajęciach dzieci nawiązały nowe kontakty i rozbudziły swoją wyobraźnię.

Wszystko co dobre szybko się kończy i czas wrócić do szkoły. Nie martwcie się, już w sierpniu spotykamy się podczas zajęć wakacyjnych!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , |