Stanisław Tym o sobie…

Dodane 9 marca 2015

We wtorkowe popołudnie, 3 marca 2015 r., sępoleńska biblioteka miała przyjemność gościć Stanisława Tyma – świetnego satyryka, felietonistę, aktora, reżysera, scenarzystę, komediopisarza i rysownika.

Spotkanie zorganizowane w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki prowadziła Lucyna Sztandera – nasza lokalna dziennikarka.

Impreza połączona była z promocją najnowszej książki pełnej humoru pt. „Pies czyli kot”, która zawiera felietony z lat 1972-2014 oraz rysunki autora. W zbiorze znajdują się felietony z czasów współpracy z „Literaturą”, „Tygodnikiem Kulturalnym”, tygodnikiem „Wprost”, „Rzeczpospolitą” i „POLITYKĄ”.

Na wieczór autorski przybyli tłumnie czytelnicy, dziennikarze oraz wielbiciele osobowości Stanisława Tyma. Zgromadzona publiczność odnosiła się do naszego gościa z wielkim szacunkiem. W trakcie nastąpiła interakcja z uczestnikami spotkania, autor odpowiadał na wszystkie zadawane pytania, opowiadał ciekawe anegdoty, oceniał obecną sytuację polityczną.

Opowieściom nie było końca… Rozmowy toczyły się nawet w trakcie składania autografów.

Spotkanie utwierdziło nas w przekonaniu, iż Stanisław Tym to bardzo uważnie przyglądający się codzienności człowiek, który nie posługuje się wielkimi słowami, choć pisze o wielkich, ważnych sprawach. W bardzo prześmiewczy sposób skomentował otaczającą nas rzeczywistość, doprowadzając słuchaczy do łez… ale ze śmiechu.

Mamy nadzieję, że wydarzenie to na długo zapisze się pozytywnie w pamięci odbiorców i tym chętniej przybędą na kolejne, proponowane przez nas, tego typu spotkania. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , |