TYDZIEŃ Z INTERNETEM 23 – 27 MARCA

Dodane 27 marca 2015

W całym kraju trwa ogólnoeuropejska akcja TYDZIEŃ Z INTERNETEM 2015. Jej myśl przewodnia to zdobywanie i rozwijanie umiejętności cyfrowych potrzebnych w nowoczesnej europejskiej gospodarce. Scenariusze „Tygodnia z Internetem” odwołują się do popularnego motywu selfie, aby jeszcze bardziej zwiększyć zainteresowanie kampanią.

Krótkie warsztaty z młodzieżą gimnazjalną, dotyczące planowania przyszłości, ścieżki edukacyjnej i zawodowej zostały zakończone sesją zdjęciową, a dokładnie zrobieniem sobie selfie. Najlepsze z nich wezmą udział w konkursie organizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, w którym do wygrania są smartfony Nokia 520 Lumia ufundowane przez Orange Polska.

Dodatkowo sześćdziesięcioosobowa grupa uczniów z klas 4-6 wzięła udział w lekcji programowania. „Zakoduj selfie” to zajęcia, podczas których uczestnicy tworzyli za pomocą programu Scratch krótkie animacje z wykorzystaniem własnych zdjęć. Celem spotkania było zachęcenie młodych ludzi do zainteresowania się nauką kodowania. Nie wiemy co cieszyło bardziej – radość z udanej animacji czy robienie selfie w przebraniach.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , |