„I obiecywałam, może groziłam… że kiedyś napiszę książkę” – spotkanie z Agnieszką Ligas-Łoniewską

Dodane 9 kwietnia 2015

O tym, że groźby i obietnice zostały dotrzymane, będą mieli szansę przekonać się wszyscy, którzy wybiorą się na spotkanie z pisarką Agnieszką Ligas-Łoniewską.

Autorka 17 kwietnia o godzinie 16.00 gościć będzie w Bibliotece!

Agnieszka Ligas-Łoniewska jest wrocławianką, która zadebiutowała w 2010 roku powieścią Bez przebaczenia. W jej literackim dorobku znajdują się takie poczytne tytuły jak m.in: Zakład o miłość, Szósty, W zapomnieniu, Obrońca nocy czy trylogia Zakręty losu. Pisarka może pochwalić się bardzo owocnym procesem twórczym – nie tak dawno, bo 28 lutego 2015 roku miała miejsce premiera II tomu, z pogranicza obyczaju i romansu: Szukaj mnie wśród lawendy. Zofia. Niebawem ukaże się III część powieści: Szukaj mnie wśród lawendy. Gabriela.

Spotkanie autorskie dla miłośników twórczości pisarki będzie okazją do otrzymania odpowiedzi na nurtujące pytania, a dla czytelników, którzy jeszcze się nie zetknęli się z jej prozą, inspiracją do sięgnięcia po lekturę. O tym, że zapowiada się popołudnie pełne wrażeń, mogą świadczyć słowa samej powieściopisarki, która uważa bezpośredni kontakt z czytelnikiem, za jeden z najprzyjemniejszych aspektów pisania:

„Na spotkaniach jest zawsze świetna atmosfera, lubię, gdy Czytelnicy zadają mi pytania, a potem ustawiają się w kolejce do otrzymania wpisu w książce, lub do wspólnego zdjęcia. Zawsze zaskakują mnie pytania od uczestników spotkań, niektóre się też powtarzają, ale zawsze mam w sobie siłę i chęć, aby na nie odpowiadać szczerze i z entuzjazmem. Bo skoro ktoś znalazł czas, aby przyjechać na godzinne lub nieco dłuższe spotkanie ze mną, zasługuje w pełni na moją uwagę i zaangażowanie”.

Autorka w roku 2012 otrzymała Tytuł Ambasadora Krakowskich Targów Książki, przyznany za zaangażowanie w popularyzację polskiej literatury oraz zarządzanie portalem Czytajmy Polskich Autorów. Powieść Łatwopalni w plebiscycie portalu Granice.pl została uznana przez internautów za Najlepszą Książkę na Jesień 2013. Od 2014 roku Agnieszka Ligas-Łoniewska jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich.

Serdecznie zapraszamy!

Cytaty użyte w tekście pochodzą z wywiadu udzielonego przez Agnieszkę Ligas-Łoniewską portalowi Kobiece Pasje [http://www.kobiecepasje.pl/wrazliwe-indywidualistki/agnieszka-lingas-loniewska/; Dostęp: 8.04.2015 r.]

 

Strona internetowa autorki: www.agnesscorpio.pl

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , |