Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich młodzi czytelnicy uczcili… flash mobem!

Dodane 28 kwietnia 2015

Tegoroczne święto książki już za nami. W ramach jego obchodów Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie przygotowała specjalne atrakcje. 23 kwietnia uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez ilustratorkę bajek dla dzieci, Agnieszkę Kłos-Milewską. Podczas zajęć wcielili się w rolę grafików, którzy ozdobili obrazkami „Tarapaty Bartka Koniczyny”. Tego samego dnia starsi czytelnicy tłumnie przybyli na spotkanie autorskie ze sławną polską pisarką i malarką, Romą Ligocką.

Uwieńczeniem Światowego Dnia Książki było piątkowe spotkanie uczniów szkoły podstawowej, gimnazjalistów oraz przedszkolaków. W rannych godzinach zebrali się oni wraz z opiekunami na Placu Wolności i w rytm piosenek o tematyce książkowej, przemierzali jego teren. W momencie, gdy muzyka ucichła, dzieci i młodzież przyjęły swoje ulubione pozy czytelnicze i na kilka sekund zastygły w bezruchu.

Wydarzenie to było inspirowane ideą flash mobu. Flash mob to rodzaj współczesnego happeningu. Polega na gromadzeniu się w określonym publicznym miejscu (w tym wypadku Placu Wolności) tłumu ludzi (młodzi czytelnicy) w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zdumiewającego dla przypadkowych świadków. Uczniowie i przedszkolaki uzbrojeni w ulubione lektury i dobry humor, tym kreatywnym rozwiązaniem chcieli zachęcić mieszkańców miasta do czytania, z którego płynie wiele niekwestionowanych korzyści.

Mamy nadzieję, że zaskoczyliśmy sępolan… pozytywnie!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , |