Spotkanie z historią: Sępólno dawniej, Sępólno dziś

Dodane 30 kwietnia 2015

W poniedziałek 27 kwietnia 2015 r. młodzież biorąca udział w programie „Młody Obywatel” realizowanym przez naszą Bibliotekę uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez historyka Łukasza Jakubowskiego.

Ideą przyświecającą spotkaniu było zapoznanie się z dawnym obliczem Sępólna, bazując na zdjęciach archiwalnych miasta. Dostępne są one na stronie Biblioteki (CATL) w ramach zbiorów Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej, które ma na celu ochronę źródeł historycznych dokumentujących miejscową historię.

Młodzież oglądała fotografie Sępólna z przed kilkudziesięciu lat i porównywała je z wyglądem obecnym. Trzy dni wcześniej wybrała się na pieszą wycieczkę po Sępólnie z aparatami w dłoniach. Zestawiając ze zdjęciami archiwalnymi fotografie aktualne, widać jak bardzo miasto ewaluowało. Na przestrzeni czasu ożywiło swój wizerunek, stało się bardziej kolorowe, a także rozrosło się. Prowadzący zajęcia opowiedział o ważnych niegdyś budynkach w Sępólnie, które obecnie już nie istnieją, lub pełnią inną funkcję niż przed wieloma laty.

Dzięki powrotowi do przeszłości młodzież miała możliwość dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących Sępólna. Wiadomości te z pewnością przydadzą się do opracowania folderu informacyjnego. Broszura będzie zawierać najciekawsze fakty dotyczące miasta oraz plan jego strategicznych miejsc. Opierając się na niej, młodzież zaplanuje oraz przeprowadzi grę miejską dla swych młodszych kolegów oraz sępoleńskiej społeczności. W ramach projektu „Rozegraj okolicę” Sępólno na kilka godzin zamieni się w emocjonującą planszę pełną wyzwań i zagadek!

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , |