„Nie ma ludzi z małych wiosek, są tylko ludzie z małymi marzeniami” – o realizacji swoich celów opowie Piotr Kuryło

Dodane 8 maja 2015

W ramach spotkań „Klubu Podróżnika” 12 maja 2015 r. o godz. 17.00 polski maratończyk – Piotr Kuryło będzie gościem naszej Biblioteki.

„Na co dzień Piotr jest zwykłym człowiekiem z niewielkiej miejscowości, pracującym w małej firmie budowlanej, pomagającym kiedy może ludziom w potrzebie […]” – ten skromny opis należy uzupełnić imponującą listą sportowych osiągnięć: czterokrotnie uczestniczył w Spartathlonie (w 2007 r. zajął 2 miejsce w ultramaratonie na trasie Ateny – Sparta), przebiegł Polskę ze wschodu na zachód (z Terespola do Frankfurtu nad Odrą) oraz z północy na południe (z Jastrzębiej Góry do Zakopanego). 42 dni zajęło mu przebiegnięcie ponad 4000 km –  z Augustowa do Grecji przez Polskę, Czechy, Węgry i Serbię.

Jednym z największych osiągnięć w jego sportowym dorobku jest bieg dookoła świata trwający 365 dni, któremu towarzyszyła wzniosła idea – był to „Bieg dla Pokoju”. Swoim wyczynem Piotr Kuryło chciał poruszyć problem konfliktów zbrojnych na świecie. Blaski i cienie, rozmaite perypetie tej podróży opisał w książce „Ostatni maraton”. Za tę wyprawę przyznano mu w 2011 r. w kategorii „Wyczyn Roku” Kolosa, czyli polską nagrodę podróżniczo-eksploracyjną. Sportowiec w 2012 r. w 40 dni przepłynął pod prąd kajakiem królową polskich rzek, Wisłę. A pod prąd dlatego, aby zsolidaryzować się z osobami niepełnosprawnymi.

To tylko kilka wybranych inicjatyw podjętych przez polskiego maratończyka. Jeśli chcą Państwo poznać osobę, dla której sport stał się nie tylko pasją, ale i sposobem walki o lepszy świat, zapraszamy na spotkanie!

*Cytaty użyte w tekście pochodzą ze strony: piotrkurylo.com [Dostęp: 30.05.2015 r.]

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |