Krainę audiobooków, muzyczną podróż czy fotograficzny wernisaż… co wybierzesz? – „Wybieram Bibliotekę”

Dodane 8 maja 2015

Przed nami XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek o powyższym haśle! Dlatego w dniach od 8 – 15 maja 2015 r., koniecznie odwiedź naszą Bibliotekę i zostań na dłużej!

Jeśli myślisz, że biblioteka to tylko książki jesteś w błędzie!

Przepadasz za technologicznymi nowinkami? Surfujesz po Internecie? A może chciałbyś, ale nie masz takiej możliwości? W naszej bibliotece czekają na Ciebie laptopy, tablety, komputery, z których możesz swobodnie korzystać. Wypróbuj nowe aplikacje, a jeśli masz ochotę posłuchaj audiobooka.

Biblioteka to miejsce multimedialnych możliwości – jeśli jesteś osobą, która chce rozwinąć swoje umiejętności, mamy dla Ciebie coś specjalnego! Jeśli odwiedzisz nas w najbliższym tygodniu, otrzymasz zupełnie bezpłatnie dostęp do internetowego kursu wybranego języka obcego: angielskiego, niemieckiego lub francuskiego! A może interesujesz się fotografią? Albo chciałbyś efektywniej czytać… wybierz bibliotekę, bo w niej czekają na Ciebie nowoczesne rozwiązania!

A ponadto!

12 maja o godz. 9.30 nastąpi rozstrzygnięcie powiatowego konkursu recytatorskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym „Wierszykarnia 2015 – Mama, tata, siostra, brat – to mój cały świat” – konkurs dedykowany przedszkolakom, ale jeśli chcesz posłuchać jak deklamują najmłodsi, gorąco zapraszamy!

Wyobrażasz sobie obiec cały świat w 365 dni? 12 maja o godz. 17.00 w ramach „Klubu Podróżnika” o swoich doświadczeniach z takiej wyprawy opowie maratończyk Piotr Kuryło.

Czy wiesz, że… „Biblioteka uczy, bawi i informuje”! Dlatego 13 maja o godz. 10.00 specjalnie dla najmłodszych zajęcia o przywołanym tytule oraz konkurs rysunkowy „Biblioteka za 20 lat”!

Książkę można czytać z zamkniętymi oczami – 14 maja o godz. 10.00 przekonają się o tym dzieci, które razem z biblioteką spędzą poranek „W krainie audiobooków – słucham i rysuję”.

Fascynujesz się muzyką? Wybierz bibliotekę 14 maja, i o godz. 17.00 poznaj artystów współczesnych scen operowych.

Książka tradycyjna czy elektroniczna? – nad tym pytaniem zastanowimy się wspólnie z młodzieżą, która 15 maja o godz. 10.00 wybierze naszą bibliotekę.

Pasjonatów fotografii, sztuki i natury 15 maja o godz. 17.00 zapraszamy do Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Jeziornej 6 na wernisaż „Z krajeńskiej łąki” Jolanty Orzłowskiej.

I jeszcze jedna dobra wiadomość!

Jeśli zdarzyło Ci się przetrzymać książkę i boisz się konsekwencji, biblioteka umorzy karę, jeśli ją odwiedzisz w maju i oddasz zgubę :)

A przy okazji… poznasz Bibliotekę na nowo!

 

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |