Wierszykarnia 2015 już za nami!

12 maja 2015 r. w naszej bibliotece odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski. Dzieci w wieku przedszkolnym recytowały wiersze poetów polskich, nawiązujące do tematyki rodzinnej, ponieważ tegorocznego hasło Wierszykarni brzmiało „Mama, tata, siostra, brat – to mój cały świat”!

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – wzięło w nim udział aż 40 przedszkolaków z oddziałów przedszkolnych oraz przedszkoli z całego powiatu: Sępólna Krajeńskiego, Wiśniewy, Zboża, Sypniewa, Zalesia i Jastrzębca.

Gorące brawa dodawały występującym dzieciom otuchy, które pięknie deklamowały przygotowane przez siebie utwory. Mała trema i wielka radość – taki nastrój panował w konkursowy poranek w bibliotece. Podziwiamy odwagę i recytatorskie zdolności przedszkolaków, które wzięły udział w tegorocznej Wierszykarni!

Jury w składzie: Maria Krygier, Kacper Gładych oraz Robert Skaza po emocjonujących obradach ogłosiło werdykt:

I miejsce dla Wiktora Bala – wiersz „Mąż dla mamy” (Oddział Przedszkolny w Jastrzębcu)

II miejsce dla Magdaleny Tobolskiej – wiersz „Kłamczucha” (Oddział Przedszkolny przy Zespole Szkół nr 3 w Sępólnie Krajeńskim)

Jeszcze raz gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!