Cuda natury przed obiektywem: Wernisaż fotografii Jolanty Orzłowskiej „Z krajeńskiej łąki”

Dodane 18 maja 2015

W piątek 15 maja 2015 r. nastąpiło uroczyste otwarcie pierwszej wystawy fotograficznej Jolanty OrzłowskiejZ krajeńskiej łąki” o charakterze otwartym dla publiczności.Grażyna Kędzierska, Dyrektor Biblioteki Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, powitała przybyłych gości, oraz przedstawiła autorkę prac szerokiemu gronu.

Na wernisaż przybyli przyjaciele J. Orzłowskiej, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim Katarzyna Kolasa, nauczyciele oraz uczniowie. Nie zabrakło także przedstawicieli władz miasta – Wiceburmistrza Marka Zieńko oraz licznych sympatyków fotografii. Przy lampce wina toczyły się rozmowy, którym nie było końca. Autorka wystawy towarzyszyła zwiedzającym, chętnie opowiadając o samym akcie tworzenia, oraz o tajnikach swojego fotograficznego warsztatu.

Pasjonaci sztuki z zaciekawieniem i podziwem oglądali wystawę, która głównie skoncentrowana jest wokół flory, ale nie brak w niej także fauny sępoleńskich terenów. W celu uchwycenia piękna otaczającej przyrody, J. Orzłowska często wstaje skoro świt, aby uwiecznić na fotografii budzącą się do życia naturę. Dzięki temu powstają zdjęcia, które cechuje bardzo wysoki poziom estetyczny. Dla autorki fotografia to nie pogoń za udanym zdjęciem, ale przeżywanie i doświadczanie, czyli wielka wrażliwość. Zdaniem J. Orzłowskiej otaczający nas świat zachwyca różnorodnością szczególnie, gdy „[…] tworzy niezwykłe, które muśnięte światłem, odkrywają całe swoje piękno. I wtedy to, co zwykłym się wydaje, staje się baśniowe, nierealne, malownicze”. J. Orzłowska kolekcjonuje momenty, kiedy to, co powszednie, zamienia się w wyjątkowe.

Osoby indywidualne, które pragną obejrzeć galerię prac J. Orzłowskiej zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-17.00 do Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Jeziornej 6. Większe grupy zorganizowane i wycieczki szkolne chcące zwiedzić wystawę w innych godzinach, mogą odebrać klucze do sali ekspozycyjnej z Punktu Informacji Turystycznej działającego w CAS.

Fotografie będą prezentowane do 29 maja 2015 r.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |