Wieczorową porą biblioteka… tętni życiem!

Dodane 21 maja 2015

30 maja 2015 r. przygotujmy się na wieczór pełen atrakcji w naszej bibliotece! Przed nami pierwsza ogólnopolska „Noc bibliotek” – impreza, która zrzesza tłumy sympatyków książek na wspólnej, dobrej zabawie!

Dzieci w wieku 9-11* zapraszamy w godzinach od 18.00 do 22.00, ponieważ… „W Noc bibliotek radość Cię czeka, bo kraina zabawy to biblioteka!” Będziemy m.in. „Czytać sobie”, czyli bawić się z książką „Maja na tropie jaja”; poznawać „Pięć kątów” w bibliotece – miejsca, które mile Cię zaskoczą! Gry planszowe, rozgrywki na konsoli xBox, kalambury czy nietypowe „Selfie z książką” – to tylko kilka przygotowanych propozycji! Nie zabraknie również filmu o odwadze i sposobie na pokonywanie trudności. Jesteś gotowy na poznanie „Sekretu Eleonory”? Jeśli tak, czekamy na Ciebie w sobotni wieczór!

A kiedy dzieci znajdą się w krainie zabawy, to dorośli…

o godz. 20.00, otoczeni wystawą literatury francuskich pisarzy, będą… koncertować! Specjalnie na „Noc bibliotek” występ Roberta Fursa oraz Leszka Mazura „C’est la vie”.  Za sprawą akordeonu i gitary klasycznej, przywołamy w mury biblioteki francuskiego ducha, który podkreślony zostanie przez… pleśniowy ser i lampkę wina.

Zainspirowaliśmy Cię francuskim klimatem? Może chciałbyś nauczyć się tego lub innego języka? Z biblioteką jest to w zasięgu Twoich możliwości! Wszystkim zainteresowanym nauką języków: francuskiego, niemieckiego i angielskiego, sprezentujemy kurs e-learningowy!

Języki już znasz? To świetnie! Jeśli interesujesz się fotografią, lub chciałbyś poznać tajniki efektywnego zapamiętywania – przyjdź do biblioteki, a otrzymasz bezpłatny kurs o interesującym Ciebie kierunku!

Ale nim nauczysz się robić profesjonalne zdjęcia lub zostaniesz mistrzem mnemotechniki… wymień się książką! Przeczytane lektury zalegają w Twoim domu? Chciałbyś nowe? Jest okazja! Podczas „Nocy Bibliotek” specjalnie powołujemy do życia „Półkę wymiany”. Na niej zostawisz swoją książkę i weźmiesz inną!

Dla czytelników pochłaniających książki niczym powietrze, również mamy niespodziankę! Darmowy dostęp do IBUK Libra, czyli platformy książek elektronicznych i specjalny 15 % rabat w naszej księgarni! Tylko w „Noc Bibliotek”, więc nie przegap okazji!

Upsss…

Wypożyczyłeś, a nie oddałeś? Pod osłoną nocy przynieś książkę do biblioteki, a ominie Cię kara.

Osoby, które w „Noc Bibliotek” nas odwiedzą, otrzymają wejściówkę na spotkanie z znanym dziennikarzem i reportażystą Jackiem Hugo-Baderem, z którym już niebawem się spotkamy!

Serdecznie zapraszamy!

*Opiekunów dzieci zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie www.biblioteka-sepolno.pl oraz dostarczenie go do 27 maja 2015 r. do siedziby biblioteki.

 

 

 

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |