Wenecja, Padwa, Werona, Mediolan – maraton po turystycznych perłach Italii w bibliotece

Dodane 2 czerwca 2015

29 maja 2015 r. Klub Podróżnika działający przy naszej bibliotece wybrał się do Italii. Tym razem pilotem wirtualnej wyprawy był Dariusz Tusznio, który odwiedza Włochy minimum 7 razy w roku, i posiada niewyczerpane źródło wiedzy o turystycznych zakątkach Italii.

Buona sera!

Włoskim dzień dobry, przywitał przybyłych na spotkanie gości właściciel firmy „Novum Travel” z Więcborka. I rozpoczęliśmy podróż pełną ciekawostek! Marco Polo wenecki podróżnik, który przebył Jedwabny Szlak, przywiózł z Chin do Włoch… makaron, który stał się charakterystycznym, włoskim posiłkiem. Warto wiedzieć, że tak popularny w Italii makaron, stanowi jedynie przystawkę serwowaną do dania głównego.

Most westchnień, czyli najbardziej znany most w Wenecji posiada bardzo ciekawą historię. Został zbudowany, aby połączyć więzienie z obradującym w Pałacu Dożów Trybunałem Kryminalnym. Most służył za przejście dla skazańców do miejsca, gdzie mieli odbywać swój wyrok. Zdobył rozgłos przez XIX-wiecznych pisarzy, którzy przedstawiali go jako miejsce rozstania z wolnością. Skazańcy przemierzający most, mieli oddawać pełne smutku westchnienie nad rozstaniem ze swobodą, która jest przywilejem ludzi wolnych.

W Weronie, miejscu kojarzonym z postaciami szekspirowskiego dramatu „Romeo i Julia”, nadal stoi pamiętny balkon stanowiący miejsce spotkań kochanków. Ząb czasu ominął go, więc turyści nadal mogą zrobić na nim pamiątkowe zdjęcia! Również Wenecja, Padwa, Werona, Mediolan oraz jeziora Garda i Maggiore, które otaczają ośnieżone szczyty górskie to miejsca, które musi zwiedzić każdy, kto wybiera się do Północnych Włoch!

Prawdziwa kawa w połączeniu z kawą zbożową to włoskie „Orzono”, a w asyście cornetto, czyli pieczywa w kształcie rogalika, to zestaw tworzący typowo włoskie śniadanie. Okazało się, że to połączenie świetnie smakuje także popołudniu, ponieważ Pan Darek poczęstował nim przybyłych gości. Pyszne tiramisu – deser złożony z warstwy biszkoptu nasączonej mocną kawą espresso, również smakował podróżnikom.

Pan Darek także obdarował uczestników spotkania upominkiem – zegarami, które zawierały logo firmy. W podziękowaniu za zorganizowanie wirtualnej podróży biblioteka wręczyła przewodnikowi pamiątkową ramę, zawierającą zdjęcia wykonane podczas rzeczywistych wypraw, w którym brali udział członkowie Klubu Podróżnika. Na zakończenie Kazimiera Gorecka ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, zaprezentowała piosenkę, ułożoną wspólnie z innymi osobami należącymi do związku, z okazji dwudziestolecia firmy „Novum Travel”.

Włochy często stanowią cel podróży turystów z całego świata. Jego malownicze tereny, wiekowe zabytki oraz czarujące miasta są prawdziwą rozkoszą dla zwiedzających. Można by o tym kraju opowiadać godzinami, więc na pewno nasz Klub Podróżnika jeszcze nie raz w nim zawita!

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |