Sępoleńska młodzież w Zamku Królewskim w Warszawie!

Dodane 16 czerwca 2015

Młodzież biorąca udział w programie „Młody obywatel” w ramach Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej zakończyła realizację projektu „Rozegraj okolicę”, prowadzonego przez Bibliotekę Publiczną im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim.

Przedstawiciele grupy projektowej: Karolina Kiełkowska, Julia Rogowska oraz Szymon Żmich, pod opieką pani Lucyny Welki, uczestniczyli w XVI Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych organizowanej w Sali Wielkiej Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Od szesnastu lat, właśnie w stolicy, odbywa się podsumowanie efektów aktywnie działających grup projektowych, które z zapałem włączają się w inicjatywy kierowane na rzecz lokalnej społeczności. W wydarzeniu, które miało miejsce 9 czerwca br., wzięło około 500 osób z całej Polski! Gości przywitała wiceprezes Centrum Edukacji Obywatelskiej Alicja Pacewicz. W XVI OPPM udział wzięły znane osobistości ze świata polityki: Andrzej Czerwiński, Arkadiusz Mularczyk i Andrzej Romanek – posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz Róża Thun – posłanka do Parlamentu Europejskiego.

W ramach projektu „Rozegraj okolicę” grupa sępoleńskiej młodzieży szukała inspiracji w naszym mieście. Odkryte tajemnice Sępólna Krajeńskiego zebrała w informacyjnym folderze, który wytyczył szlak gry miejskiej nazwanej „Poszukiwacze skarbów”. Projekt był dwu etapowy, a tworzyły go dwie grupy: dzieci i młodzież. Dla młodszych przewodnikiem po sępoleńskich zakamarkach był Smok Krajan, który w sposób ciekawy i przystępny przedstawił im sekretne zakątki naszego miasta. Plansze relacjonujące poszczególne etapy naszego projektu, foldery zawierające szlak gry miejskiej, film przedstawiający jej przebieg – to tylko część rzeczy prezentowanych na stoisku przygotowanym przez sępoleńską młodzież. Dzięki życzliwości Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim grupa projektowa dysponowała także różnymi gadżetami, promującymi naszą gminę.

Atmosfera panująca podczas prezentacji sprzyjała rozmowie o doświadczeniach zebranych w trakcie realizacji różnych projektów oraz nawiązywaniu nowych kontaktów. Kwiat polskiej młodzieży zrzeszony w jednym miejscu chętnie wymieniał się ideami i snuł plany dotyczące kolejnych inicjatyw.

Każda grupa projektowa otrzymała od organizatorów „Wylęgarnie pomysłów” – drewnianą skrzynkę przeznaczoną do gromadzenia inspiracji.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |