Co dzieci w wakacje robią w bibliotece? Bawią się w Smoczej Krainie!

Dodane 4 sierpnia 2015

Za nami pierwszy dzień wakacyjnych zajęć przygotowanych przez naszą bibliotekę. W trakcie tego tygodnia dzieci będą poznawać tajemnice Smoczej Krainy!

Dziś, podczas zabawy w kalambury, dowiedziały się m.in. co zawiera kosmetyczka smoczej mamy. Krem do rąk z pokrzywy i perfumy o zapachu ryb to jej ulubione kosmetyki! Jakie kulinarne gusta mają smoki? Chleb twardy jak kamień, sok ze świeżo wyciśniętych cytryn, dania z egzotycznych ziół, i oczywiście… lody o smaku kaktusa, są najsmaczniejszymi przysmakami prawdziwych smoków. Także o tym, że chusta animacyjna i hula-hoop może mieć wiele zastosowań, przekonały się dzieci, które wzięły udział w integracyjnych zabawach na promenadzie. Wspólne śpiewanie piosenek, zajęcia plastyczne oraz techniczne sprawiły, że biblioteka zamieniła się na kilka godzin w prawdziwe, smocze królestwo! Trzy drużyny podzielone kolorami: żółta, czerwona i niebieska, stworzyły hasła i zawołania smoków, określiło ich rytuały i charakterystyczne cechy. Wyobraźnię pobudziła również czytana fragmentami lektura „Smoki” z serii Leśne bajki.

Biblioteka przygotowała dla najmłodszych wiele innych atrakcji! Przed nami m.in. piknik na leśnej polanie, turniej rycerski i wycieczka do Parku Dinozaurów w Solcu Kujawskim. Dzieciom podoba się tegoroczna tematyka wakacyjnych zajęć, ponieważ kraina sympatycznych i zabawnych smoków jest im bardzo bliska.

A w bajkowej przestrzeni jest radośnie!

Projekt „Przygoda w Smoczej Krainie” współfinansowany jest ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie realizowanego przez Stowarzyszenie Duże Różowe Słońce przy współpracy z Biblioteką Publiczną im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |