Wielkoludy, Jaś i drwal oraz wiejskie zwierzęta, czyli Wędrowny Kram Opowieści na Dni Sępólna Krajeńskiego!

Z okazji Dni Sępólna Krajeńskiego 11 sierpnia Plac Wolności za sprawą spektaklu „Fintikluszki – folkowe okruszki” przeniósł się w czasie. Teatr Lalek „Małe Mi”, który przybył na zaproszenie naszej biblioteki, przedstawił dzieciom świat ludowych opowiastek.

Skąd wziął się skowronek? Otóż pracujący ciężko w polu ludzie byli smutni, ponieważ czuli się samotni. Bóg, aby ich rozweselić, stworzył skowronka, który swoim śpiewem niesie radość po dziś dzień. Dlaczego wielkoludy wyginęły z głodu? Ponieważ zamiast ziaren, zakopywały w ziemi kamienie!

Spektakl przyciągnął uwagę dzieci kolorowymi rekwizytami i bajecznymi kostiumami. Gra aktorska, pełna zaangażowania i ekspresji, oryginalna oprawa muzyczna oraz bezpośredni kontakt z widownią sprawiły, że centrum naszego miasta zamieniło się w teatralną przestrzeń. Po przedstawieniu odbyły się warsztaty dla dzieci, na których każde wykonało „motankę” – szmacianą lalkę, która prawdopodobnie spełni jedno ich życzenie!