Wawrzyniec odnaleziony! – o sukcesie pierwszej Gry Miejskiej

Dodane 17 sierpnia 2015

Z okazji Dni Sępólna Krajeńskiego nasza biblioteka zorganizowała i przeprowadziła Grę Miejską „W poszukiwaniu Wawrzyńca”. Emocjonujące potyczki już za nami! W piątkowy poranek cztery drużyny wyruszyły ulicami naszego miasta, aby odnaleźć zadania i wskazówki mające doprowadzić je na metę.

Na rozpoczęcie gry przemówił do uczestników burmistrz miasta, Waldemar Stupałkowski, który opowiedział kilka ciekawostek z życia Św. Wawrzyńca oraz życzył drużynom udanej zabawy. A droga była pełna wyzwań! Łamigłówki, rebusy i szyfry skoncentrowane wokół patrona naszej gminy, wymagały logicznego myślenia oraz bystrości, których uczestnikom nie brakowało. Świetnie poradzili sobie także z przeprowadzeniem ulicznej sondy, ćwiczeniami związanymi z zapamiętywaniem informacji czy kompetencjami polonistycznymi. Pokonanie trasy Gry Miejskiej wymagało różnych umiejętności, i choć uczestnicy sprostali każdemu zadaniu to przyznali, że nie wszystkie były łatwe! W dziewięciu punktach zlokalizowanych na terenie naszego miasta czekali na nich wolontariusze, bez których poszukiwanie Wawrzyńca byłoby niemożliwe. Drużyny zdobyły elementy herbu Sępólna Krajeńskiego oraz uzupełniły mapę miasta, a w nagrodę otrzymały upominki.

Czy młodzież wzięłaby udział w następnej Grze Miejskiej? Zapewnia, że tak! Aby przyłączyć się do wspólnej zabawy śledź naszą stronę internetową oraz wpisy na jej facebookowym profilu! Wszystko wskazuje na to, że Gra Miejska wpisze się na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez naszą bibliotekę!

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |