Gość specjalny Dyskusyjnego Klubu Książki – prof. Paweł Zajas i literatura niderlandzka

Dodane 26 sierpnia 2015

Po letniej przerwie czas na pierwsze, powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W naszej bibliotece 8 września br. o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie warsztatowe z prof. Pawłem Zajasem.

Powieść „Czysta biała rasa. Cesarskie konie, genetyka i wielkie wojny” autorstwa holenderskiego pisarza Franka Westermana, stanie się tematem dyskusji klubowiczów.

Prof. Paweł Zajas, pracownik naukowy Zakładu Studiów Niderlandzkich i Południowoafrykańskich Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jest autorem publikacji poświęconych postkolonialnym reprezentacjom w literaturze polskiej, niderlandzkiej i południowoafrykańskiej. Zajmuje się także badaniami nad teoriami i literaturami postkolonialnymi, antropologią i socjologią literatury oraz propagandą kulturową. Jest także badaczem stowarzyszonym (research fellow) University of Pretoria (RPA).

Od września reaktywowane zostaną regularne spotkania klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki przypadające na ostatnią środę miesiąca. 30 września br. o godz. 17.00 rozmawiać będziemy o powieści Ludwiki Włodek „Wystarczy przejść przez rzekę”, która przeniesie nas w realia postsowieckiej Azji Środkowej.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |