Zakończyliśmy „Przygodę w Smoczej Krainie”

Dodane 1 września 2015

„Przygoda w Smoczej Krainie” – projekt realizowany przez Stowarzyszenie Duże Różowe Słońce we współpracy z naszą biblioteką dobiegł końca. W ubiegły piątek podsumowaliśmy trwające od maja zajęcia teatralne, dziennikarskie i fotograficzne.

Dzieci i młodzież tworzące grupę projektową zebrały się w bibliotece, aby omówić efekty działań i zadań wykonywanych w ramach wakacyjnego programu, które śledzić mogliśmy na specjalnym blogu: https://bdmsepolno.wordpress.com.

Oprócz prezentacji fotoreportażu z zajęć, w których uczestniczyli realizując projekt, przedstawili filmik „Legenda o Smoku Krajanie” nakręcony na terenie naszego miasta. Nasi aktorzy wyśmienicie odegrali powierzone im role – na przemian rozbawiając, i trzymając publiczność w napięciu. Zabawna, ale pouczająca historia małego smoka, który przeciwstawił się złym mocom i uratował swoich kompanów, ujęła przybyłych na projekcję młodych miłośników amatorskiego kina. Podczas podsumowania wakacji młodzież entuzjastycznie wypowiadała się o czasie spędzonym w bibliotece i deklarowała, że za rok także weźmie udział w zajęciach przez nią organizowanych.

W trakcie spotkania ogłosiliśmy wyniki konkursu facebookowego na „Wakacyjne selfie z książką”. Zwyciężył Mikołaj Gospodarek, który zdobył aż 90 polubień! Gratulacje!

Nie czekajcie do następnych wakacji, aby odwiedzić bibliotekę – w roku szkolnym czeka na Was wiele atrakcyjnych zajęć! Śledźcie nasz facebookowy profil, aby być na bieżąco!

Projekt pn. „Przygoda w Smoczej Krainie” współfinansowany był ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.