Porozmawiajmy o poezji – spotkanie z Maciejem Robertem

Dodane 16 września 2015

Nasza biblioteka zaprasza pasjonatów poezji współczesnej, szczególnie młodzież, na spotkanie z Maciejem Robertem, które odbędzie się 25 września br. o godz. 9.00 w czytelni.

Maciej Robert to poeta, dziennikarz, krytyk literacki oraz filmowy. Teksty jego autorstwa tłumaczone są m.in. na język: angielski, arabski, hiszpański, niemiecki, ukraiński, węgierski. Wiersze M. Roberta znalazły się w antologii prezentującej dziesięcioro najlepszych młodych poetów europejskich pn. „Black Warmness Between Fingers”. Za działalność dziennikarską otrzymał w 2013 r. nagrodę „Złote Pióro” im. Jerzego Katarasińskiego. Wydał kilka tomików poezji – za „Collegium Anatomicum” otrzymał nagrodę Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek dla najlepszej książki poetyckiej 2010/2011, a za „Księgę meldunkową” w 2015 r. zyskał nominację do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. „Księgę meldunkową” recenzuje Paulina Małochleb następująco:

„Świetny, mocny tom, w którym różne porządki […] wzajemnie się dopełniają i w wielogłosie opowiadają o życiu, którego nie chcemy widzieć na co dzień i którego nie pokaże nam nigdy telewizja. Które z biedy wyciągają jej nudę, ale i głębię, które pokazują niebezpieczeństwo każdego pojedynczego życia”.*

Zapraszamy na spotkanie, na którym postaramy się odkryć nowe oblicze poezji i porozmawiamy o statusie twórczości lirycznej we współczesnym świecie.

*Paulina Małochleb, Krytyka na ostro [Dostęp: 10.09.2015r. http://krytykanaostro.blogspot.com/2014/08/metafizyka-i-gadz-szpachlowa.html]

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |