Strefy Innowacji w Sępólnie Krajeńskim

Dodane 30 września 2015

Nasza biblioteka dołączyła do kreatywnego projektu pn. „Strefy Innowacji”. Pod tą nazwą kryje się inicjatywa Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego – biblioteki biorące w niej udział, wspólnie z mieszkańcami, poszukują rozwiązań ważnych problemów całej społeczności, testują nowe pomysły, eksperymentują oraz wprowadzają do swojej oferty nowatorskie działania.

Po pierwszych, wstępnych rozmowach z uczniami sępoleńskich szkół okazało się, że do młodzieży nie docierają informacje dotyczące oferty instytucji kultury i innych organizacji. Wtedy też podjęliśmy decyzję, że projekt skupi się na nastoletnich mieszkańcach miasta – to oni będą zarówno adresatem, jaki odbiorcą działań. Wspólnie postaramy się tworzyć krótkie video-przekazy informujące o najciekawszych wydarzeniach w Sępólnie Krajeńskim. W celu zwiększenia skuteczności przeprowadzonej diagnozy, postanowiliśmy pogłębić  badania i przeprowadzić kreatywną ankietę. Dowiedzieliśmy się, że obecnie najpopularniejszymi portalami wśród młodzieży  są: Facebook, Youtube oraz Instagram, i to właśnie na tych kanałach, pojawiać się będą stworzone podczas projektu krótkie filmiki.

Przed nami pierwsze spotkanie z grupą projektową, warsztaty dziennikarskie oraz dotyczące montażu, a także spotkaniez animatorką Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „Ę”.

Główną ideą projektu Strefy Innowacji jest wprowadzanie zmian. Nasza biblioteka chce zmieniać się, uwzględniając potrzeby młodych mieszkańców, którzy stanowią
o przyszłości społeczeństwa. Mamy nadzieję, że w wyniku działań Stref Innowacji mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego – szczególnie młodzi –  będą informowani
w oryginalny i innowacyjny sposób o tym, co dzieje się w naszym mieście, a więc chętnie włączą się w lokalne życie kulturalne.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |