Strefy Innowacji ruszyły pełną parą!

Dodane 9 października 2015

Za nami pierwsze spotkanie młodzieży gimnazjalnej  i ponadgimnazjalnej skupionej wokół projektu „Strefy Innowacji” realizowanego przez naszą bibliotekę.

Podczas warsztatów przeprowadzonych przez Lenę Rogowską ze Stowarzyszenia Praktyków Kultury z Warszawy, młodzież miała szansę poznać się podczas integracyjnych działań zaplanowanych przez animatorkę.

Projekt „Strefy innowacji” adresowany jest do młodzieży, która lubi podejmować kreatywne inicjatywy. Jedną z takich jest projektowanie i tworzenie video-przekazów, które dotyczyć będą ważnych i ciekawych wydarzeń, imprez kulturalnych będących mieć miejsce w naszym mieście. Dzięki zebranym i opracowanym w nowoczesnej formie informacjom, powstaną zapowiedzi atrakcyjnych eventów, które drogą internetową dotrą do szerszego grona nasto i pełnoletnich mieszkańców Sępólna.

Pierwsze spotkanie Strefowiczów było okazją do rozmowy o idei projektu oraz integracji grupy. Podczas warsztatów, dzięki zaangażowaniu całego zespołu, powstały już pierwsze, próbne video-przekazy. W zajęciach uczestniczył Maciej Bór, dziennikarz, który z młodzieżą przeprowadzi cykl warsztatów dziennikarskich. Ponadto dla zespołu przewidziane są profesjonalne szkolenia z zakresu montażu. Informacje, które zdobędą podczas zajęć, z pewnością okażą się bardzo pomocne przy tworzeniu własnych materiałów medialnych!

Stefowicze nazwali swoją grupę „Burzą mózgów”, a więc zapowiada się bardzo kreatywnie. Śledźcie pracę zespołu na facebookowym profilu  biblioteki!

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |