Wystawa „Dziki świat”, czyli fotograficzne łowy Pawła Wróblewskiego

Dodane 14 października 2015

W sali wystawowej „Wozownia”, mieszczącej się w Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie Krajeńskim, miał miejsce wernisaż fotograficzny. Wystawa pt. „Dziki świat” autorstwa Pawła Wróblewskiego, zorganizowana przez naszą bibliotekę, zachwyciła licznie przybyłych gości.

„Dziki świat” to pierwsza wystawa Pawła Wróblewskiego, która powstała z połączenia dwóch pasji: przyrody i fotografii.  Od siedmiu lat fotografuje głównie zwierzęta, a do każdej z takich fotograficznych wypraw, przygotowuje się poprzez lekturę o konkretnych gatunkach. A więc nie tylko łowi w kadr aparatu okazy leśnej zwierzyny, ale posiada dużą wiedzę na jej temat, która zapewne okazuje się bardzo pomocna w wcale niełatwym zadaniu.

Ekspozycja liczy 30 zdjęć przestawiających zwierzęta uchwycone na łonie natury. Począwszy od delikatnych, subtelnych ptaków, po prawdziwe okazy siły i potęgi przyrody – jelenie. Zdjęcia przyciągają uwagę nie tylko dzięki temu, co przedstawiają, ale także dzięki niezwykłej precyzji i nietuzinkowych ujęć. Oglądając ją, można odnieść wrażenie, że fotograf znajdował się niezwykle blisko uwiecznionych na zdjęciach zwierząt, a jednak nie zakłócił ich spokoju. W  kadrze obiektywu ujęte zostało piękno i różnorodność świata fauny i flory. Ten z kolei, stał się przyczynkiem do ożywionych rozmów toczonych między pasjonatami fotografii.

Ekspozycję będzie można zwiedzać do 30 października br. w Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie Krajeńskim przy ulicy Jeziornej 6. Zainteresowani obejrzeniem wystawy mogą odebrać klucz w Punkcie Informacji Turystycznej.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |