Krystyna Kofta gościem „Spotkań z pasjami”

Dodane 19 października 2015

Nasza biblioteka uczestniczy w programie Fundacji Orange „Akcja: e-motywacja!” skierowanym do seniorów. Celem projektu jest aktywizacja społeczna osób starszych – uzupełnienie zapasów odwagi i energii przydatnych do życia aktywnego i spełnionego.

Gościem specjalnym pierwszego spotkania była aktorka teatralna i filmowa Emilia Krakowska. Internetowe webinarium poruszało temat współpracy – „Razem możemy więcej”, motywowało seniorów do angażowania się w inicjatywy grupowe. Aktorka mówiła o konieczności udzielania się osób starszych, a także pozytywach wynikających z kontaktu z drugim człowiekiem. Działalność grup seniorów ma ogromny wpływ na otoczenie, a szczególnie na kształtowanie młodych osób i dawanie im przykładu do naśladowania. W spotkaniu wziął również udział Tomasz Kozłowski – psycholog, szkoleniowiec, ratownik GOPR  oraz skoczek spadochronowy, który towarzyszyć nam będzie w trakcie kolejnych spotkań.

„Akcja: e-motywacja!” będzie odbywała się cyklicznie. Zapraszamy co dwa tygodnie na godzinę 11:00 w dniach: 22 października, 5 listopada, 19 listopada i 3 grudnia br. do czytelni dla dorosłych.

22 października zagości u nas Krystyna Kofta.

Serdecznie zapraszamy!