Krystyna Kofta – kobieta z pasją opowiada o sukcesie

Dodane 26 października 2015

Kolejne webinarium w ramach programu Fundacji Orange „Akcja: e-motywacja!”, skierowanego do seniorów, upłynęło w miłej atmosferze. Tym razem przybyli do naszej biblioteki goście, mieli szansę uczestniczyć w wirtualnej rozmowie ze znaną pisarką, Krystyną Koftą.

Prowadzący spotkanie Kamil Milczarek rozmawiał z Krystyną Koftą o różnych wymiarach sukcesu i sposobach jego osiągania. Zdaniem pisarki sukcesu się nie zdobywa, tylko „sukces bywa” – to znaczy, że bycie człowiekiem sukcesu nie musi wiązać się z permanentnym uczuciem satysfakcji. Poczucie „stałego sukcesu” bywa nieprawdziwe. Ponadto osiągnięty w jednej dziedzinie, nie uczyni z nas mistrzami we wszystkich życiowych aspektach. W dążeniu wyznaczoną drogą nie można zapomnieć o sobie, swoim wewnętrznym głosie i potrzebach. Trzeba wyrażać swoje zdanie i starać się być naturalnym.

Aby osiągnąć sukces, trzeba na niego zapracować. Krystyna Kofta podkreśliła, że bycie szefem dla samego siebie nie jest łatwym zadaniem. Kiedy nie ma się narzuconych od górnie obowiązków i zadań z terminem do wykonania, istnieje ryzyko przekładania pewnych spraw, które powinny zostać sfinalizowane. We wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek – kiedy czuje, że jest zmęczona, nie zmusza się do pracy. Pisanie musi wiązać się z poczuciem satysfakcji, a o to trudno, kiedy organizm domaga się odpoczynku. Podczas rozmowy padło pytanie o pozytywne strony starości. Zdaniem Krystyny Kofty osoby starsze mogą sobie pozwolić na większą niezależność i swobodę, związaną chociażby z planem dnia, który nie jest determinowany grafikiem etatowej pracy.

Kolejne spotkanie odbędzie się 5 listopada br. o godz. 11.00, a jego gościem będzie Helena Norowicz, aktorka i modelka.

Serdecznie zapraszamy!

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |