Literacki Budżet Obywatelski

Dodane 10 listopada 2015

Od 15 września  do 15 października  b.r. w sępoleńskiej bibliotece można było składać swoje propozycje co do książek i audiobooków, które Państwa zdaniem powinny znaleźć się w księgozbiorze biblioteki. Było to możliwe dzięki   Programowi  Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” wspierającemu od lat księgozbiory  bibliotek na terenie całej Polski. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do wydania mieliśmy 11.599 zł!

Do naszej placówki wpłynęły 193 propozycje zakupu nowości wydawniczych. Dotarły  one  do nas  pocztą mailową jak i przez  specjalne formularze udostępnione na naszej stronie internetowej oraz  podczas osobistych odwiedzin Państwa w naszej placówce.

Z zaproponowanych przez  Państwa tytułów  zakupiliśmy 142 pozycje książkowe o wartości 3250 zł., natomiast kilkanaście tytułów  posiadamy już w naszych zbiorach. Nie udało nam się zakupić 40 pozycji, które  chwilowo są niedostępne na rynku wydawniczym. Mamy   nadzieję, że uda nam się je pozyskać w późniejszym terminie i  włączyć do naszego księgozbioru.

Zakupione, według państwa opinii książki, to przede  wszystkim literatura obyczajowa dla kobiet, thrillery, sensacje i kryminały; z  literatury popularno-naukowej- książki z  zakresu historii, zdrowego trybu życia i reportaże oraz  książki polskich autorów  nagradzane
w różnych konkursach literackich.  Z książek młodzieżowych,  to w dużej mierze fantastyka
i horrory a dla najmłodszych – powieści przygodowe i detektywistyczne.

Na dzień dzisiejszy na zakup nowości wydaliśmy 7.000 zł  kupując 400 egz. książek. Niebawem te i pozostałe nowości zakupione w ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa trafią na półki do  wypożyczalni  w bibliotece  głównej oraz w filii przy ul. Kościuszki, do których serdecznie zapraszamy i życzymy ciekawej lektury.