10000 km rowerem przez Europę

Dodane 10 listopada 2015

Jednym z wydarzeń XVII PTKCh było spotkanie podróżnikiem Jankiem Kostuchem, który mieszka w Garczu na Kaszubach.

Ma 61 lat. Jak podkreśla to rodzina jest dla niego  najważniejsza i z niej czerpie siły podczas kolejnych wędrówek. Jan ma już na swoim koncie rowerową wyprawę do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II. Od kilku lat bierze udział w trzydniowej sztafecie rowerowej z okazji tygodnia Papieskiego (w październiku) z Wadowic do Gdańska.

Jego pasja zrodziła się siedem lat temu. Miało to związek z problemami zdrowotnymi, na które lekarz zalecił dużo świeżego powietrza i ruch. I tak z czasem zawiązała się kilkuosobowa grupa, którą połączyło zamiłowanie do jednośladów. Inicjatorem był ks. Wojciech Lange z Parafii Świętej Brygidy w Gdańsku, który zarazem jest duchowym opiekunem pielgrzymów – podróżników.

Zdjęcia i filmy, które przygotował nasz gość były echem wypraw. Przywołały twarze spotkanych ludzi, powiew wiatru, zapach morza i innych fantastycznych doznań. Dzięki podróżom życie staje się ciekawsze i bardziej kolorowe.

Na koniec  naszego spotkania Pan Janek uchylił rąbek tajemnicy dotyczący kolejnych wojaży. Będzie to wyprawa dookoła Morza Bałtyckiego…

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |