„Poetyckie prze -Twory”

Dodane 12 listopada 2015

W sobotę, 7 listopada br., w murach sępoleńskiej biblioteki rozbrzmiały dźwięki gitary, śpiew i słowa poezji… Spotkanie było połączeniem recitalu poezji śpiewanej, spotkania autorskiego i rozmów o poezji. W ten magiczny świat zabrali nas bohaterowie wieczoru – Ewa Poniznik i Zbigniew Wojciechowicz.

Młoda poetka – Ewa Poniznik – pochodzi z Sępólna Krajeńskiego, mieszka i pracuje w Gdańsku.  Jest absolwentką Filologii rosyjskiej i Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego, stypendystką Instytutu im. A.S. Puszkina w Moskwie, obecnie na II roku Filologicznych Studiów Doktoranckich UG. Na swoim koncie ma wyróżnienia i nagrody ogólnopolskich konkursów poetyckich i turniejów jednego wiersza. Jej wiersze były tłumaczone na język białoruski. Publikowała w „Blizie”, „Autografie”, białoruskim dodatku do gazety „Nowy Czas”, „Literaturnaja Biełarus” oraz w antologiach pokonkursowych.
W 2011 wydała arkusz poetycki „czas teraźniejszy niesumienny”.

Zbigniew Wojciechowicz w przerwach pomiędzy pisaniem wierszy uczy w szkole, gra na gitarze, śpiewa, fotografuje i wędruje po górach. Obecnie mieszka w Policach. Na swoim koncie ma dwa tomiki wierszy: „Anioły Bliźniacze” i „ORWO”. W druku trzeci – „Dulszczynea”. Publikował m.in. na łamach: „Portretów”, „Toposu”, „Nowej Okolicy Poetów”, „Pograniczy” i w kilku pokonkursowych antologiach. Śpiewa własne piosenki oraz piosenki znanych i uznanych.

Podczas spotkania autorzy na przemian prezentowali własne utwory. Opowiadali o swojej twórczości. Zaśpiewali też wspólnie piosenkę w języku rosyjskim „Podmoskiewskie wieczory”. Spotkanie przeniosło słuchaczy do świata poetyckich uniesień,  rozmarzenia i wesołej zabawy. Miłośnicy poezji mogli również za symboliczną kwotę nabyć tomiki wierszy Zbigniewa Wojciechowicza. Mamy nadzieję, że sympatyczna atmosfera wieczoru udzieliła się wszystkim uczestnikom i ten nastrój zabrali ze sobą do domu…

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |