W bibliotece się kręci.

Dodane 1 grudnia 2015

W dobie smartfonów, ogólnodostępnych kamer i lustrzanek nagrywać może praktycznie każdy.  Jednak okazuje się, że nie każdy film jest równie interesujący. Jak pracować z kamerą? Jak zaplanować plan filmowy? Jak zadbać o prawidłowy dźwięk
i montaż nakręconego materiału? – na te i inne pytania odpowiedzi udzielił Jakub Piątek – reżyser, który przeprowadził warsztaty filmowe
w naszej bibliotece.

Jakub Piątek studiował reżyserię filmową w PWFTiTV w Łodzi. Jego dokumentalny debiut „Matka” wyprodukowała Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, Studio Munka i Telewizja Polska. Film ten pokazywany był na międzynarodowych festiwalach, gdzie zdobył m.in. tytuł  „Best European Short Film” w Portugalii.

Jak to się stało, że pan Jakub przyjechał do Sępólna Krajeńskiego? Na początku października informowaliśmy, że w bibliotece w ramach projektu „Strefy Innowacji” powstała grupa młodzieży, która zajęła się tworzeniem krótkich video-przekazów dotyczących wydarzeń w mieście. Od dwóch miesięcy poszerzają oni swoje umiejętności związane z filmowaniem i montażem. Dzięki współpracy z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych Ę, do którego należy J. Piątek, możliwe było zorganizowane i przeprowadzenie dwudniowych warsztatów, które spowodowały, że czytelnia zamieniła się w prawdziwy plan filmowy. Recenzje nagranych wcześniej filmików i cenne wskazówki dotyczące dalszej pracy bez wątpienia wzbogacą warsztat młodych twórców.

Nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko czekać na pierwsze video-przekazy w całości przygotowane i zmontowane przez młodzież.  Jesteśmy pewni, że zaskoczą nas nie raz.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |